Quantcast
Channel: Istenhegyi Géndiagnosztika
Viewing all articles
Browse latest Browse all 177

Esztétikai beavatkozások kismamaként?

$
0
0

Esztétikai beavatkozások kismamaként?

Nyitvatartási idő

Hétfő: 08:00 – 18:30
Kedd: 08:00 – 18:30
Szerda: 08:00 – 18:30
Csütörtök: 08:00 – 18:30
Péntek: 08:00 – 16:30

Bejelentkezés

+36 1 580 8600
+36 1 580 8660
On-line időpont foglalás esztétikai bőrgyógyászat
Visszahívás kérése

Bejelentkezés

+36 1 580 8660
+36 30 179 5811
+36 30 179 5822
Visszahívás kérése

Mikortól lehet szépészeti beavatkozásokon részt venni kisbaba születése előtt, után? Miért fontos anyajegyeink fokozott megfigyelése a várandósság alatt?  Többek közt ezekről a kérdésekről kérdezte Pál Bianka és Herceg Dávid médiaszereplő páros klinikánk bőrgyógyász – kozmetológus szakorvosát, Dr. Szabó Gábort egy esztétikai bőrgyógyászati konzultáció keretében.

Mi az általános orvosi javaslat, hány éves kortól gondolkodhatunk esztétikai korrekciókon?

Nagyon egyéni, hogy ki-mikor dönt úgy, hogy szépészeti beavatkozáson szeretne részt venni. Kinek, milyen az alkata, a genetikája, a mimikája, az életmódja – és mikor veszi azt észre, hogy zavarja, ha valami már nem olyan, mint régen volt. Ez teljesen emberfüggő. Ha viszont megérett az elképzelés, érdemes elkezdeni foglalkozni vele. Magyarországon eléggé elterjedt, hogy inkább tologatjuk a beavatkozást, pedig minél korábban kezd el egy kialakulóban lévő, számára problematikus dologgal foglalkozni az ember, annál enyhébb kezelések is hatásosak lehetnek, és hosszútávon annál szebb az eredmény.

Az anyajegyek eltávolítása kapcsán is ez a helyzet?

Nem, anyajegyszűrésre kifejezetten kora-tizenéves kortól, évente érdemes járni. Aki pedig veszélyeztetett, vagy saját jellemzői miatt (például sok anyajegy, vagy bőrelváltozások) vagy családi okokból (például ha a közeli rokonságban előfordult melanóma), minimum félévente ajánlott a szakorvosi vizsgálat. A sok anyajegy egyébként nem azért problémás, mert önmagában nagyobb rizikófaktort jelent, hanem mert nehezebben vesszük észre magunkon, ha valamelyik elváltozna. Ezek a változások ráadásul általában lassúak, még egy bőrrák esetében is. Ezért fontos, hogy a szűrésen minden egyes anyajegy külön megvizsgálásra kerüljön, a várandósság alatt is.

A terhességem alatt nekem is kialakult egy kis bőrgyógyászati problémám. Mi lehetett ennek az oka?

A terhesség alatti természetesen megnő az anya szervezetében a sejtek növekedéséért felelős hormonok aránya. Ez nem csak a gyerekre, hanem az anyára is hathat, így például új anyajegyek vagy fibrómák kialakulását idézheti elő. Ez egyáltalán nem abnormális dolog, de mivel minden változásra figyelni kell, ezért szülés után kifejezetten javasolt az anyajegyeket ellenőrizni.

Szépészeti beavatkozásban, például szájfeltöltésben a terhességhez képest mikor lehet gondolkozni?

Terhesség és szoptatás alatt szinte semmi nem ajánlott, de utána szabad a pálya. Addig pedig olyan kisebb, helyi érzéstelenítéssel járó korrekciók, mint például fibróma-eltávolítás, nem okozhat gondot.

Miért van az, hogy ilyen kisebb, eltávolító műtéteket meg lehet valósítani terhesség alatt, de feltöltéseket nem?

Egyrészt azért, mert terhesség alatt alapvetően semmilyen gyógyszer nem javasolt, másrészt pedig mert nincsenek rá vizsgálati eredmények – azaz nem tudjuk, hogy mi történne, járna-e bármilyen potenciális káros következménnyel a kismamára, vagy a babára nézve.

Ha már szépítésről beszélünk, mi a helyzet a szoláriummal?

Véleményem szerint ezek kifejezetten károsító dolgok, a barnaság nem más, mint egy nagyon jól jövedelmező üzletág. A szolárium a pigmentképződést stimulálja, a bőrt pedig inkább vékonyítja, semmilyen vitaminképződést, vagy bármi hasznosat nem idéz elő. A nap, szórt fény formájában egészséges és fontos, de direkt napnak sem jó kitenni a bőrünket. Ha a szabadba megyünk, legyünk felöltözve minden évszakban, mert a tűző nap az életünk során sok károsítást végezhet, ami összeadódik. Roncsolhatja a sejteket, károsítva a sejtmagot, ami egy bizonyos szintet elérve működési zavart okoz – ekkor pedig már ezt visszacsinálni nem lehet. A nők ennek még jobban ki vannak téve, mert az ő bőrük kevésbé ellenálló és hormonálisan is gyorsabban öregszik.

Most még 25 évesen nem tervezek ilyesmivel, de az aranyszálas arckezelésre mindig kíváncsi voltam, hogy hogyan működik, mit csinál? Karakteresebbé teszi az arcot?

A fixen behúzott fémszálak régebben voltak jellemzők, ma már nem ilyeneket, hanem felszívódó szálakat használunk. Ezeknek az a nagy előnye, hogy ténylegesen eltűnnek idővel a bőrből, de mégis több éven át tart az esztétikai hatása, és felszívódása után pedig könnyedén pótolható. Ez azért fontos, mert az ember arca folyamatosan változik. Ami egy adott időpontban szép, esztétikus, de végérvényes. Ha egy év múlva például a páciens súlya +-10kg-al változik és így az arca megváltozik, zavaróvá válhat. Ilyen, felszívódó szálas módszerrel formázhatók például az állcsont, vagy a járomcsont körüli részek is, de ezeket töltéssel is lehet kezelni.

A finomszálas kontúrterápia (szálbehúzás) egy műtét nélküli arcfiatalító kezelés, amelynek során – vékony tűk segítségével – biológiailag elbomló, felszívódó szálakat helyezünk el a bőr mélyebb rétegeiben. Az arcon ejtett metszésre nincs szükség, a beültetett szálak anyaga pedig megegyezik a sebészetben évtizedek óta biztonsággal használt sebészi felszívódó varratok anyagával.

A kezelés nem változtatja meg természetes arcvonásainkat, ezek azonban korábbi, fiatalkori helyükre kerülnek. Ez a hatás annak köszönhető, hogy a beültetett szálak nemcsak alátámasztják és megemelik bőrünket – ahol az az évek során némileg már megereszkedett – hanem a kötőszöveti rostok újonnan történő képződését is beindítják, ami általános bőrfeszesítő hatással bír. Az újonnan megjelent kötőszövetek azután is fennmaradnak, hogy az arcbőr alá ültetett szálak már felszívódtak.

A kezelés ideje mindössze 20-45 perc, a bőr alá befűzött szálak mennyiségétől függően. Minél több szálat helyezünk el a bőrben, annál jobb eredmény várható.

Nem „kor-kérdés”, hanem „arc-kérdés”, hogy kinél mikor alakulnak olyan változások, amik felvetik ezen beavatkozások szükségszerűségét. Persze a botox sem olyan valami, amire a szó hagyományos értelmében szükség van. De ha valakinek olyan a mimikája, ami egy idő után a maga számára zavaróvá teszi a kinézetet, mert gyűrődéseket, ráncokat eredményez, akkor egy nagyon jó eszköz. A botox nagyon jól működik a mimikai ráncok ellen, hatása három hónapig tart.

Férfiaknak mit és mikor ajánlanak?

Náluk is alkati adottságokon, a mimikán múlik. Az esztétikai beavatkozásoknál nincsen olyan időbeli ajánlás, mint a bőrgyógyászat, anyajegyek vonatkozásában, ez mindig egyén-függő. Ha az ember valamin változtatni akar, a mai világban rengeteg mindenen lehet.

Mikorra érdemes a szépészeti beavatkozásokat időzíteni? Van ideális időszak?

Egyértelműen van, például a nyár egyáltalán nem ideális, egyes kezeléseket, például frakcionált CO2 lézeres arcfiatalítást nem is végzünk nyáron a magas UV sugárzás miatt. Az őszi-téli-kora tavaszi időszak emiatt előnyösebb. A szálbehúzás után a tűszúrások nyomai esetleg néhány napig picit bepirosodhatnak, ilyen szempontból az esztétikai kezelésekre a mostani időszak mondhatni ideális, hiszen az emberek zöme otthon van, sokan dolgoznak home-office-ban, és az utcán, közösségi tereken, boltokban még maszkot is viselünk.

Februárban
15%
kedvezmény
kiemelt esztétikai bőrgyógyászati kezeléseinkre
pácienseink számára
Részletek

Viewing all articles
Browse latest Browse all 177